המדריך לתובע בתאונת דרכים

מדריך ראשוני זה יפרט את שרשרת הפעולות הנדרשות אותן על הנפגע לבצע בהקדם האפשרי לאחר פציעתו בתאונת דרכים. פעולות אלו ימנעו בהמשך הדרך סיבוכים ועיכובים מיותרים.

ראשית, על הנפגע באירוע לשמור את פרטי כל המעורבים בתאונה והעדים לתאונה גם אם לא היו מעורבים (שם מלא, ת.ז., כתובת, מס’ טלפון וסלולארי)

שנית, יש לקבל ולצלם מכל אחד מהנהגים המעורבים תעודת זהות, תעודת ביטוח חובה, רשיון נהיגה ורשיון רכב .

שלישית, רצוי מאוד לצלם את זירת האירוע ואף לאסוף סרטוני וידאו ממצלמות מקומיות וכן יש לצלם את הפציעות הנראות לעין (שריטות, שפשופים, שטפי דם וכו’).

מיד לאחר התאונה יש לפנות למוקד רפואי/ חדר מיון, בין אם הובהלת ע”י אמבולנס ובין אם לאו, על מנת להיבדק. במידה והובהלת באמצעות אמבולנס יש לוודא קבלת העתק מדו”ח הפינוי.  חשוב לפרט בפני הגורם הרפואי המטפל את נסיבות התאונה – האם מדובר בתאונת עבודה, תאונת דרכים וכו’.

פעמים רבות מוחמרות התלונות הרפואיות במהלך שלושת הימים הראשונים שלאחר התאונה, במידה וזהו המצב בעניינך מומלץ לפנות פעם נוספת לטיפול רפואי ולפרט את כל התלונות.

מיד לאחר סיום הטיפול הרפואי וטרם קבלת הקבלת התיעוד וסיכום הטיפול יש לוודא כי מלוא התלונות נרשמו וקיבלו התייחסות מתאימה. במידה ולא- יש לחזור לצוות הרפואי ולדרוש שהמסמך הרפואי יבטא באופן מלא את מלוא התלונות הרפואיות והאבחנות.

לאחר קבלת הטיפול הרפואי המיידי מומלץ לגשת לתחנת משטרת התנועה הקרובה למקום התאונה ולפתוח תיק תאונה . יש להגיע למשטרה עם כל המסמכים הבאים:

רשיון הנהיגה + רשיון הרכב ותעודת ביטוח החובה שלך (במידה ונהגת ברכב בעת התאונה) או של מי שנהג ברכב בו נסעת או ממנו נפגעת.

מסמכים רפואיים (תעודת חדר מיון, תעודת מוקד רפואי וכ’).

לצורך פתיחת התיק במשרדנו יש צורך להמציא למשרדנו העתקי המסמכים הבאים:

*תעודת זהות

*רשיון הנהיגה + רשיון הרכב ותעודת ביטוח החובה שלך (במידה ונהגת ברכב בעת התאונה) או של מי שנהג ברכב בו נסעת או ממנו נפגעת.

*תלושי משכורת החל מ-6 חודשים לפני התאונה ועד למועד זה.

*מלוא התיעוד הרפואי הרלוונטי (כולל דו”ח מד”א, דו”ח מיון וכו’).

*תמונות מזירת האירוע.

*תמונות הפציעה.

*טפסים אשר מולאו בעקבות התאונה לכל גורם שהוא (הודעה למעביד על התאונה וכו’).

*קבלות על הוצאות.

*מסמך הכתוב בכתב ידך את תיאור האירוע.

*פרטי עדים ומעורבים

*דוחות שמולאו אודות הארוע

*דו”ח שמאי של הרכב + תמונות

במידה והתאונה הינה גם תאונת עבודה יש להביא גם את המסמכים הבאים (במידה ומולאו):

טופס בל/250

טופס בל/211

*מומלץ לצלם, לסרוק ולשמור את מלוא המסמכים בעניינך.

*לתשומת לבכם איננו ממליצים לתת מידע על פציעתכם ו/או כל מידע אישי אחר לחברת הביטוח ו/או נציגיה/ חוקרים פרטיים וכו’.

מנסיונינו, על מנת שכל הפגיעות תוכרנה חשוב ביותר לקבל טיפול רפואי מקצועי במהירות המרבית לאחר קרות התאונה. יש לציין בפני הגורמים המטפלים כי המדובר בתאונת דרכים, לפרט את מלוא האיברים שנפגעו ולוודא כי פגיעות אלו נרשמו בתיעוד הרפואי ונבדקו ע”י הגורם הרפואי הרלוונטי. בנוסף, יש לפרט את נסיבות התאונה בפני הגורם הרפואי (כגון התנגשות חזיתית, התהפכות עם הרכב, החלקה עם האופנוע וכ’

מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן בהקדם האפשרי לאחר התאונה.

צור קשר

ליצירת קשר ולתיאום פגישה נא מלאו פרטיכם ונציג משרדנו ייצור עמכם קשר בהקדם האפשרי

רח' תובל 32, רמת גן

פקס 03-7513330

רח' תובל 32, רמת גן

פקס 03-7513330

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support